вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 163
home Останати спортови

Спортистите во Токио почнаа да се жалат поради креветите од рециклиран материјал (ВИДЕО)

Спортистите во Токио почнаа да се жалат поради креветите од рециклиран материјал (ВИДЕО)

Повеќе од 11.000 спортисти се сместени во Олимпиското село во Токио, а домаќините решија да направат кревети од рециклиран материјал и тоа предизвика бурни реакции.

Креветите се направени за една личност и можат да издржат околу 200 кг, а организаторите убедуваа дека можат да издржат повеќе од дрво, но сепак тоа не е вистина.

Еден спортист од Нов Зеланд се разочара поради креветите во Олимпиското село затоа што веќе неговиот се скршил.

Коронавирус