недела, 22. мај 2022. Вести денес: 71
home Останати спортови

Слабеење со пешачење – полесно отколку што си мислите

Слабеење со пешачење – полесно отколку што си мислите

Ако сакате да слабеете или да ја одржувате вашата идеална телесна тежина, има полесен начин од макотрпно вежбање. За повеќето луѓе, најтешко е да се ослободат од масните наслаги на стомакот, но со едноставна активност како редовно пешачење можете да си ја олесните работата.

Gravity Transformation – Fat Loss Experts советуваат како паметно да пешачите за да слабеете.

Коронавирус