среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Скандал на тениски терен: Играч нокаутираше судија со рекет (ВИДЕО)

Скандал на тениски терен: Играч нокаутираше судија со рекет (ВИДЕО)

Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил.

Инцидентот се случил на натпрвар во Шарлотвил.

Мох губеше од Даријан Кинг со 6:3, 4:1, а по излегувањето на мрежата во бес го фрли силно рекетот зад себе.

Рекетот заврши во линискиот судија кој падна на земја и остана да лежи таму викајќи од болка.

Коронавирус