вторник, 28. март 2023. Вести денес: 111
home Останати спортови

СИТЕ УЖИВАА ДА ЈА ГЛЕДААТ: Ова е најзгодната хокеарска навивачка

СИТЕ УЖИВАА ДА ЈА ГЛЕДААТ: Ова е најзгодната хокеарска навивачка

Почнаа возбудувањата во американската хокејарска лига. NHL натпреварите знаат да бидат интересни како долу на мразот така и на трибините.

На натпреварот помеѓу Бостон и Њу Џерси за тоа се погрижи една актрактивна девојка. На полувремето таа добро ги забавуваше присутните откако замеша со колковите.

 

 

View this post on Instagram

 

Thotiana spotted at the Bruins’ game. Your move Vegas ?

A post shared by Hockey Epic (@hockey.epic) on

loading...