сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Останати спортови

Сите мислеа дека следува трагедија, а се случи чудо: Возачот избегна пад на досега невиден начин (ВИДЕО)

Сите мислеа дека следува трагедија, а се случи чудо: Возачот избегна пад на досега невиден начин (ВИДЕО)

Холандскиот мотоциклист Бо Бендснијдер во Мото 2 чудесно успеа да избегне пад и да го скроти својот моторцикл, иако во еден момент дури и леташе над него.

Тој само со рацете успеа да исконтролира за да не падне на патеката.

Бо успеа да избегне пад и потенцијално посериозно да се повреди, па целата мотоциклистичка јавност ја воодушеви со потегот.

Коронавирус