среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 115
home Останати спортови

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Експертите од Gravity Transformation – Fat Loss Experts повторно имаат информативно видео со научно поткрепени факти, овојпат во врска со исхраната кога билдате мускули.

Исхраната е подеднакво важна колку и напорните тренинзи кога станува збор за зголемување на мускулната маса, а треба да се земе предвид и возраста и типот на градбата.

Следете ги нивните совети за да имате здраво и вајано тело.

Коронавирус