четврток, 23. март 2023. Вести денес: 6
home Останати спортови

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Во морето на предизвици, сретнавме еден малку поинаков. Јутуберот Laurie Shaw одлучи секој втор ден да прави по 200 склекови и да го следи својот напредок во период од 1 месец.

Како ова се одрази на неговата кондиција и дали имаше разлика во неговото тело, погледнете во видеото.

loading...