недела, 12. јули 2020. Вести денес: 150
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Останати спортови

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Што ќе се случи доколку пешачиме секој ден?

Во новото видео на YouTube каналот The Fit Father Project, д-р Ентони Балдузи објаснува колку е важно да пешачиме секој ден.

Тој истакнува дека со пешачењето значително го подобруваме здравјето на срцето, но исто така го забрзуваме метаболизмот што резултира со слабеење.

Препорачува да пешачите наутро, доколку имате време, но најдобро е да пешачите по обилен оброк во попладневните часови.

Свежиот воздух го смирува нервниот систем, па ќе се чувствувате многу подобро по пешачењето.

Погледнете го видеото.

Парламентарни избори 2020