среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Останати спортови

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Многу луѓе пробале да постат, од здравствени и од религиозни причини. Некои со постепено намалување на процентот на маснотии и продукти од животинско потекло, а други со периоди во денот во кои не внесуваат никаква храна или пијалоци.

Gravity Transformation – Fat Loss Experts ги разбиваат митовите околу постењето и одговараат на прашањето: Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?