вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Останати спортови

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка“.

Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното Министерство за здравство Антонио Запатеро.

Во Мадрид, од 12 до 20 септември, предвидено е да се одржат турнири на во женска конкуренција (ВТА) и во машка конкуренција (АТП). (МИА)

Коронавирус