вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 6
home Останати спортови

Шифрин најбрза на паралел-слаломот во Куршевел

Шифрин најбрза на паралел-слаломот во Куршевел

Американката Микаела Шифрин е победничка на паралел-слаломот возен вчеравечер во францускиот зимски центар Куршевел.

Шифрин во вторникот победи и во велеслаломот и докажа дека се наоѓа во одлична форма пред Зимските олимписки игри закажани за февруари во Пјонгчанг.

За американската скијачка победата во паралел-слаломот е вкупно 35 во Светскиот куп.