недела, 5. јули 2020. Вести денес: 30
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Останати спортови

Шестгодишно момче направи 4.445 склекови, собори рекорд и освои стан! (ВИДЕО)

Шестгодишно момче направи 4.445 склекови, собори рекорд и освои стан! (ВИДЕО)

Ибрахим Лијанов, шестгодишно момче од Русија, успеа да направи 4.445 склекови, освои стан за своето семејство и влезе во руската книга на рекорди.

„Чеченскиот Шварценегер“, како што го нарекуваат момчето, доби стан од својот локален клуб „Чингиз“, каде што секојдневно тренира со неговиот татко.

Сепак, Ибрахим, не е прв кој освоил ваква награда со неверојатниот подвиг. Минатата година, петгодишно момче освои нов автомобил Мерцедес со тоа што направи 4.105 склекови, исто така без запирање.

ИЗВОР: СПОРТ1

Парламентарни избори 2020