недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 64
home Останати спортови

Шефот на Мерцедес откри детали за новиот договор Хамилтон

Шефот на Мерцедес откри детали за новиот договор Хамилтон

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, зборуваше за деталите од новиот договор со седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.

– Наскоро ќе го потпишеме договорот, тој ќе биде доволно флексибилен. Не мислам дека рокот на договорот ќе биде три години, како што беше со претходниот договор. Тешко е да се зборува за какви било рокови, но веќе сме блиску да се договориме за сè, изјави Волф за „РТЛ“.

Хамилтон настапува за Мерцедес од 2013 година. Британецот има освоено шест титули во првенството со тимот во осум сезони.

ЕУРО 2020

Македонија