среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 81
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Останати спортови

Шарапова нема да се враќа на тенисот како Клајстерс и Серена Вилијамс

Шарапова нема да се враќа на тенисот како Клајстерс и Серена Вилијамс

Марија Шарапова во интервју за магазинот „Вог“ порача дека не планира да се враќа на тенисот како Ким Клајстерс и Серена Вилијамс. Русинката пред неколку дена објави дека се повлекува од ВТА турот по низата проблеми со повреди и откри дека нема да ја прекинува „пензијата“ како нејзините колешки од Белгија и од САД.

„Ветувам дека нема да се вратам“, рече Шарапова.

Руската тенисерка освои пет гренд слем титули во кариерата и 39 на останатите ВТА турнири.

Локални избори 2021