понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Останати спортови

Шарапова го прогласи Надал за најдобар тенисер на сите времиња

Шарапова го прогласи Надал за најдобар тенисер на сите времиња

Руската тенисерка Марија Шарапова го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за најдобар тенисер на сите времиња.

Шарапова и Надал заедно тренираа во Рим, а Русинката се пофали и со видео снимка на социјалните мрежи.

Таа во коментар на објавеното видео напиша: „Две минути на терен со најдобриот на сите времиња, Рафаел Надал. Бев нервозна!“

Руската тенисерка првиот натпревар на турнирот во Рим го игра утре против Ешли Барти.