вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 82
home Останати спортови

Шампионот изгледа одлично и на 54 години: Мајк Тајсон е полн погодок во секоја смисла (ФОТО)

Шампионот изгледа одлично и на 54 години: Мајк Тајсон е полн погодок во секоја смисла (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена.

Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина одлично и напорно тренира за најавеното враќање во рингот.

Тајсон привлече големо внимание во Лос Анџелес кога се појави на една плажа.

Тајсон учествуваше во снимањето на рекламата и привлече многу погледи.

За 54-годишник, тој изгледа навистина фантастично и има со  што да се фали.

Коронавирус