недела, 16. јануари 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Серена во солзи на церемонијата на доделување на наградите по финалето во Торонто

Серена во солзи на церемонијата на доделување на наградите по финалето во Торонто

Американската тенисерка Серена Вилијамс се расплака за време на церемонијата на доделување на наградите по финалето на турнирот во Торонто.

Таа го предаде мечот на 19-годишната канадска тенисерка Бјанка Андреску.

– Благодарам момци. Жал ми е што морав да го сторам тоа. Пробав но, не можев. Бјанка, вие сте брилијантен спортист и жена. Благодарност до мојот тим. Одиме напред, рече Серена со солзи пред своите обожаватели.

Турнирот во Торонто, Канада, се играше за награден фонд од 2,5 милиони долари.

Коронавирус