вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Останати спортови

Серена Вилијамс: Сега играм сама

Серена Вилијамс: Сега играм сама

Американската тенисерка Серена Вилијамс напиша шеговит коментар по нејзиниот прв меч на Грен слемот Австралија опен.

Поранешниот прв светски рекет ноќеска во два сета ја победи Татјана Марија од Германија.

  • Сега играм сама! – напиша Вилијамс на Твитер.

Пред две години Серена победи на турнирот додека беше бремена. Веднаш по победата, таа зема одмор во својата кариера, поради што го пропушти Австралија опен  2018.

 

Коронавирус