понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 106
home Останати спортови

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Поранешната светска тенисерка број еден, Серена Вилијамс се повлече од „Ролан Гарос“ пред мечот од второто коло против Цветана Пиронкова.

Причината за напуштање на францускиот Грен слем, е повреда на Ахиловата тетива здобиена на УС Опен.

Според Американката, тешко и е да оди, а за закрепнување ќе бидат потребни две недели целосен одмор и 4-6 седмици рехабилитација. (МИА)

Коронавирус