четврток, 30. март 2023. Вести денес: 133
home Останати спортови

Серена Вилијамс: Понекогаш мислам дека сум лоша мајка

Серена Вилијамс: Понекогаш мислам дека сум лоша мајка

Американската тенисерка Серена Вилијамс се плаши дека ќе биде лоша мајка за нејзината ќерка, која е родена во септември минатата година. Спортистката призна дека таквите мисли периодично ја посетуваат.

– Минатата недела доживеав еден тежок момент, поврзан не само со мојот личен живот, туку и со професионалецот, доживеав најголем пораз од Конта. Но, мене ми доаѓаа мисли дека сум лоша мајка. Читам во статиите дека постпородилните емоции можат да траат до три години, вели поранешната најдобра светска тенисерка.

Моите пријатели, сестри, мајка, ме известија дека ова е нормално чувство. Нормално е да се чувствувате дека не правите доволно за вашето дете. Се обидувам да бидам најдобра спортистка, но сакам да се грижам за детето. Наоѓањето на вистинската рамнотежа е вистинска уметност, потенцира Вилијамс.