четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 67
home Останати спортови

Серена Вилијамс нема да настапи на ЛОИ во Токио

Серена Вилијамс нема да настапи на ЛОИ во Токио

Американската тенисерка Серена Вилијамс нема да настапи на Летните Олимписки Игри во Токио.

Една од најдобрите тенисерки својата потенцира дека има многу причини за ваквата одлука, но истите нема да ги открие веднаш, тоа ќе го стори кога ќе мисли дека е вистинско време.

Прво не бев на списокот за ЛОИ, но и да се најдев немаше да одам. Постојат многу причини за ваквата одлука. Не можам сега да ги кажам, но некој друг ден ќе ви кажам се“ – изјави Американката .

Игрите во Токио почнуваат на 23. јули, тенискиот турнир е закажан за ден подоцна, додека финалето се игра на 1. август.

Qatar 2022