петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Останати спортови

Серена избори полуфинале во Мелбурн па се повлече од турнирот

Серена избори полуфинале во Мелбурн па се повлече од турнирот

Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од турнирот во Мелбурн во пресрет на полуфиналето, објави ВТА на својот профил на Твитер.

Триесет и деветгодишната Американка реши да не го игра мечот со Ешли Барти поради повреда на десното рамо.

Така, австралиската тенисерка автоматски се пласираше во финалето.

Вториот полуфинален пар го сочинуваа Шпанката Гарбине Мугуруза и Маркета Вондрушова под Чешка.

ЕУРО 2020

Македонија