среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Останати спортови

Серена: Го одиграв мојот најдобар меч на турнирот

Серена: Го одиграв мојот најдобар меч на турнирот

Американката Серена Вилијамс, во блиц интервју, ја коментираше денешната победа над Романката Симона Халеп во четвртфиналниот натпревар на Австралија опен (6:3, 6:3).

– Тоа беше мојот најдобар меч на турнирот. Речиси сè кај мене функционираше. Дури и кога Халеп имаше свои моменти, бев смирена. Натпреварот со Осака е пред мене, веќе мислам на полуфиналето, изјави 39-годишната тенисерка.

Во полуфиналето на Грен слемот во Мелбурн, Вилмс ќе се соочи со Јапонката Наоми Осака, која ноќаска ја совлада претставничката на Тајланд, Си Сувеи со 6:2 и 6:2.

ЕУРО 2020

Македонија