вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 48
home Останати спортови

Се струполи на земјата- тенисерот го „нокаутираше“ собирачот на топки (ВИДЕО)

Се струполи на земјата- тенисерот го „нокаутираше“ собирачот на топки (ВИДЕО)

Денес на „Ролан Гарос“ видовме една необична ситуација во која главен актер беше босанскиот тенисер Дамир Џумхур.

Џумхур играше против Зверев, но во еден момент имаше судир на теренот со собирачот на топки и го „нокаутираше“.

Момчето го извлече подебелиот крај…Погледнете!

Коронавирус