недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Се појави снимка на која Мекгрегор нападна член од тимот на Хабиб (ВИДЕО)

Се појави снимка на која Мекгрегор нападна член од тимот на Хабиб (ВИДЕО)

Контроверзниот УФЦ борец, Конор Мекгрегор, пред две години загуби од Хабиб Нурмагомедов, а во борбата која се одржа во Лас Вегас имаше се и сешто.

По натпреварот, започна голема тепачка во близина на кафезот. Според информациите, Хабиб го нападнал спаринг-партнерот на Конор и тогаш се вклучиле членовите на двата тима. Поради тоа сопствениците на УФЦ не му го дадоа појасот на Русинот во арената, бидејќи се плашеа од реакцијата на Ирецот.

Но, овој пат се појави видео на кое може да се види како Мекгрегор го нападна еден од челновите во тимот на Дагестанецот.

Коронавирус