петок, 9. декември 2022. Вести денес: 87
home Останати спортови

Се појави хорор снимката од автопатот: Стеф Кари за влакно избегна сигурна смрт со неговото луксузно Порше (ВИДЕО)

Се појави хорор снимката од автопатот: Стеф Кари за влакно избегна сигурна смрт со неговото луксузно Порше (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Стеф Кари преживеа вистински хорор на автопатот во Калифорнија.

Како што е веќе познато, најдобриот кошаркар на Голден Стејт Вориорс, додека се возеше со своето Порше пред неколку дена, во еден момент беше удрен откако друго возило започна неконтролирано да се врти, но за среќа на Кари, се заврши добро како што се гледа на снимката.

Последните информации велат дека Кари после овој инцидент излегол без повредни.

За потсетување, тој веќе неколку седмици е надвор од стројот на Вориорс поради проблеми со повреда.

Qatar 2022