четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 91
home Останати спортови

Се ожени хрватскиот тенисер Марин Чилиќ (ФОТО)

Се ожени хрватскиот тенисер Марин Чилиќ (ФОТО)

Хрватскиот тенисер Марин Чилиќ вчера се ожени по долгогодишна врска со својата девојка Кристин Милковиќ, а се венчале во црквата „Свети Никола“ во Цавтат. Забавата за роднините и пријателите била во Дубровник, во клубот „Ревелин“.

За добра атмосфера на свадбата на четвртиот играч во светот бил задолжен Џибони, кој ја испеал песна за првиот танц, а потоа продолжил со својот одличен репертоар.

На свадбата присуствувале околу 400 гости кои се забавувале до доцните вечерни часови, пишува „Индекс“.