понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 146
home Останати спортови

Се огласи таткото на Новак Ѓоковиќ: Кога тенисерот се враќа во игра?

 По ова јасно е дека Ѓоковиќ кој сега се наоѓа на 14 место на АТП листата ќе падне уште подоле.
Се огласи таткото на Новак Ѓоковиќ: Кога тенисерот се враќа во игра?

По извршената операција, Новак Ѓоковиќ го очекува нова долга пауза. 

Српскиот тенисер  имаше долга пауза, но неговата повреда не беше санирана, па по операцијата во Швајцарија сега го очекува нова долга пауза.

-Во претходното лекување можеби имаше некакви пропусти, но тоа во никој случај не беше намерно. Новак сега се рехабилитира и наскоро ќе започне да тренира. Негово враќање можеме да очекуваме во мај. Веројатно на еден од турнирите на земјна подлога, изјави неговиот татко Срѓан Ѓоковиќ.

 По ова јасно е дека Ѓоковиќ кој сега се наоѓа на 14 место на АТП листата ќе падне уште подоле.

Коронавирус