четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 183
home Останати спортови

Само САД со предност во Дејвис Куп

Само САД со предност во Дејвис Куп

Во најквалитетната група од тенискиот Дејвис куп на програмата се четвртфиналните дуели. По првиот натпреварувачки ден водство има Америка, додека на другите дуели резултатот е нерешен.

Постигнати резултати:

Италија – Франција 1:1,
Шпанија – Германија 1:1,
Хрватска – Казахстан 1:1 и
САД – Белгија 2:0.

Денеска на програмата се мечевите во двојки по кои американските тенисери можат со евентуална победа да обезбедат полуфинале.