вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 137
home Останати спортови

Само неколку минути по освојувањето на Рим, се огласи сопругата на Ѓоковиќ и го „запали“ Инстаграмот

Само неколку минути по освојувањето на Рим, се огласи сопругата на Ѓоковиќ и го „запали“ Инстаграмот

Србинот стигна до петтата титула во главниот град на Италија, со што стана најстариот освојувач на овој турнир.

По само неколку минути откако го подигна пехарот, на социјалната мрежа Инстаграм меѓу првите се огласи неговата сопруга Јелена.

Сите многу добро знаат дека неговата сопруга е негова најголема поддршка низ годините наназад, а овојпат госпоѓата Ѓоковиќ одлучила да објави само една фотографија и еден збор за да привлече внимание.

Јелена објавила фотографија од Новак и кратка и јасна порака: „Идемо“.

Се очекува понатаму таа да продолжи да се огласува со други пораки посветени на својот сопруг и дека оваа реакција е само прва – за големата победа на Новак.

Коронавирус