вторник, 28. март 2023. Вести денес: 116
home Останати спортови

Русија против Хрватска во финалето на Дејвис Купот

Русија против Хрватска во финалето на Дејвис Купот

Тимот кој настапува под името на Руската тениска федерација е противникот на Хрватска во финалето на тенискиот Дејвис куп.

Русите предводени од Андреј Рубљов и Данил Медведев, немаа проблем денеска против Германците. И Рубљов и Медведев ги добија своите сингл мечеви со по 2-0 во сетови.

За Русија ова е прво финале во Дејвис купот после 2007 година

 

loading...