четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Роџер Федерер нема да настапи на турнирите во Торонто и Синсинати

Роџер Федерер нема да настапи на турнирите во Торонто и Синсинати

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Роџер Федерер нема да игра на следните два турнири од Мастерс серијата во Торонто и Синсинати.

Федерер ги откажа настапите на овие турнири поради повредата на коленото, а засега не е познато ниту дали ќе игра на последниот гранд-слам турнир во сезоната, Ју-Ес Опен.

Локални избори 2021