понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 112
home Останати спортови

„Растураше“ уште на 14 години: Досега необјавено видео од Новак Ѓоковиќ

„Растураше“ уште на 14 години: Досега необјавено видео од Новак Ѓоковиќ

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е постојано во фокусот на вниманието.

А, како што мометално ретки се турнирите и атрактивните потези од најдобрите тенисери на денешницата, АТП на социјалните мрежи сподели досега необјавено видео од Новак од 2001 година.

Српскиот играч, тогаш 14 – годишник, уште тогаш имал неверојатно добар удар, а што се присетуваат од АТП.

Интересно, уште тогаш било евидентно дека Новак ќе има одлична кариера, а 18 години подоцна во својата колекција има вкупно 17 гренд слемови и се труди да не остане на таа бројка.

Коронавирус