сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 68
home Останати спортови

Раиконен се појави “мртов“ пијан, шампионот со однесувањето ги шокираше сите

Раиконен се појави “мртов“ пијан, шампионот со однесувањето ги шокираше сите

Светскиот шампион во Формула 1 од 2007 година, Финецот Кими Раиконен, го украде шоуто на гала вечерта на Светската автомобилистичка асоцијација (ФИА), која се одржа во Русија.

Финецот постојано беше во центарот на вниманието на камерите, кои го прикажаа на јавноста во едно поинакво светло од вообичаеното.

Кога требаше да ја прими наградата заедно со Германецот Себастијан Фетел, Раиконен излезе на бина “мртов“ пијан, не знаеше каде да оди, додека сите останати се смееја на неговите интересни гестикулации.

Коронавирус