вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 110
home Останати спортови

Рафаел Надал нема да настапи на УСА Опен

Рафаел Надал нема да настапи на УСА Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, нема да игра на последниот грен слем турнир сезонава САД Опен. Тој се огласи а социјалните мрежи преки кои ги извести своите фанови дека заради повреда е принуден да ја заврши сезоната

-Поздрав до сите, сакав да ве известам дека морам да ја завршам сезоната. Искрено, цела година имам многу посилни болки отколку што би требало да имами затоа морам да направам подолга пауза.Ќе се обидам да најдам решение за овој проблем или пак да ја подобрам ситуацијата, нормално доколку постои таква можност да прдолжам да играм и во наредните неколку години. Јас имам максимален ентузијазам да направам се што е потребно да се вратам во ајдобра форма.

Коронавирус