четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 94
home Останати спортови

Рафаел Надал го откажа настапот во Ротердам

Рафаел Надал го откажа настапот во Ротердам

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, го откажа својот вториот турнир за само неколку дена откако реши да не настапи по Акапулјо и во Ротердам.

Турнирот во Холандија ќе се игра следната недела.Причината за откажувањето на настапите се проблемите кои Шпанецот ги има со грбот.

„Жал ми е што нема да можам да играм . Како што стојат работите сега, повредата на грбот не ми дозволува да патувам . Се гледаме следната година“, порачал Надал.

 

Коронавирус