понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 52
home Останати спортови

Рафаел Надал доминатно до четврфиналето на Роланд Гарос

Рафаел Надал доминатно до четврфиналето на Роланд Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал продолжува со доминантните партии во Париз и нареди 35 добиени сетови на Роланд Гарос и рутински го победи Јаник Синер со 3-0 во сетови.

19 годишниот тенисер од Италија пружи отпор само во првиот сет, Рафаел Надал мораше малку да се помачи и да слави со 7-5.

Во продолжението Шпанецот доминираше, вториот сет го доби со 6-3 а третиот со 6-0.

За Рафаел Надал ова е 15-то четвртфинале на Ролан Гарос, исто колку што има и Новак Ѓоковиќ.

ЕУРО 2020

Македонија