понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Останати спортови

Прославија со оргија па се пофалија со фотографија- турската теквондо репрезентација фатена во секс скандал (ФОТО)

Прославија со оргија па се пофалија со фотографија- турската теквондо репрезентација фатена во секс скандал (ФОТО)

Претставници на турскиот теквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија од која објавиле фотографија на социјалните мрежи. Петмина членови на репрезентацијата, како што се забележува на фотографијата, се забавувале со единствената девојка, за која тамошните медиуми објавија дека, исто така, е спортист.

Фановите веќе побараа федерацијата да ги казни спортистите за неморално однесување. На последното Европско првенство турскиот тим го освои сребрениот медал.