сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Останати спортови

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Покрај редовното вежбање и спортување, доколку сакате навистина да ги исфрлите масните наслаги од вашето тело задолжителна е и промена во начинот на исхрана.

Проблемот настанува кога ќе изгубите одреден број на килограми, но потоа колку и да вежбате едноставно вагата не покажува намалување на килограмите, па изгледа како да сте заглавени на одредена килажа. Тоа може да ве демотивира, и со право.

Затоа, постои правилна долгорочна диета за која експерт е д-р Ерик Трекслер кој благодарение на Џереми Итиер и неговиот канал на YouTube објаснува зошто настануваат проблемите и како да се надминат.

Коронавирус