понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 144
home Останати спортови

Познато местото на одржување на борбата Фјури-Џошуа

Познато местото на одржување на борбата Фјури-Џошуа

Тајсон Фјури и Ентони Џошуа ќе се борат во Саудиска Арабија за титулата апсолутен шампион во тешка категорија.

Веста ја потврди, Боб Арум, промотерот на Тајсон Фјури. Деталите за борбата меѓу двајцата Британци биле договорени минатиот месец, а остана само да се донесе одлуката каде ќе се одржи борбата.Одлуката падна локацијата да биде Џеда во Саудиска Арабија поради финансиите.

Според досега познатите податоци во опција се датумите 24, 31. јули и 7. август.

loading...