четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 183
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Останати спортови

Познато е колкава плата сака да добие Хамилтон според новиот договор

Познато е колкава плата сака да добие Хамилтон според новиот договор

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон сака да потпише нов договор со тимот по подобрени услови.

Хамилтон сака да заработи пет милиони долари повеќе. Претпоставувам дека тој ќе може да ги наметне своите услови, – изјави финскиот тркач ЏејЏеј Лехто во интервју за „Илталехти“.
Луис е близу до освојување на седмата титула, па кој друг да земе Мерцедес? Хамилтон е поврзан со нив. Тој е суперѕвезда која руши рекорди, додаде Лехто.

Хамилтон води убедливо во Генералниот пласман оваа сезона со 164 бода пред Валтери Ботас кој има 117 и Макс Верстапен со 110. (МИА)

Локални избори 2021