петок, 19. јули 2019. Вести денес: 60
home Останати спортови

Познати сите четвртфиналисти во одбојкарската Лш за жени

Познати сите четвртфиналисти во одбојкарската Лш за жени

По одигрувањето на последното коло од групната фаза познати се осумте екипи кои ќе играат во четвртфиналето од Лигата на шампионите во одбојка за жени.

Од секоја група во следната фаза одат првопласираните, како и трите најдобро второпласирани екипи.
Победници на групите се: Вакифбанк, Екзахибаши, Новара, Скандиччи и Фенербахче.

Трите најдобро второпласирани се: Динамо Москва, Штутгарт и Конељано.

Жрепката за четвртфиналето ќе се одржи на 1 март.