петок, 24. март 2023. Вести денес: 3
home Останати спортови

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев славеше над шведскиот дубл со 2-0.

Во полуфиналето Русите ќе се сретнат со Германците, додека за вториот патник во финалето голема битка ќе водат тенисерите на Србија и Хрватска.

loading...