сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 105
home Останати спортови

Помислија дека е мртов, а тој помина без гребнатинка: Возач излета од патеката, а потоа… (ВИДЕО)

Помислија дека е мртов, а тој помина без гребнатинка: Возач излета од патеката, а потоа… (ВИДЕО)

Возачот на Мото ГП, Џек Милер, го имаше најспектакуларниот пад.

Тој на тренингот за Големата награда на Франција во Ле Ман излета од патеката откако изгуби контрола над својот мотоцикл.

Вистинско чудо е што овој Австралиец помина без сериозна повреда, па дури немаше ниту една гребнатинка.

Коронавирус