понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Почнаа завршните подготовки за Европското шотокан првенство (ФОТО)

Почнаа завршните подготовки за Европското шотокан првенство (ФОТО)

Повеќе од двеста учесници вчера тренираа во Скопје, како дел од завршните подготовки за Европското шотокан првенство на ВСФ/WSF – Светската шотокан организација што ќе се одржи во Скопје од 1 до 3 ноември оваа година во А1 арената „Борис Трајковски“.

Шотокан академија на Македонија сериозно се подготвува за ЕП, па, ако се суди според првиот тренинг, ќе има и голем успех.

„Одлично одработен тренинг, полно срце и убави спомени ќе ни останат во сеќавање“, напиша шихан Живко Тасевски, кој и се заблагодари на сите тренери и учесници, а посебно на сенсеи Зоран Најдановски и КК Ѓорче Петров за одличната организација.

Извор: ipon.mk

Локални избори 2021