недела, 17. ноември 2019. Вести денес: 45
Во живо

Годишна конференција на УМС: Младите за обнова на Македонија

home Останати спортови

Почина познат шпански спортист

Почина познат шпански спортист

Сосема неочекувано, како последица од фаталниот срцев удар, почина некогашниот одбојкар и тренер Мигел Ангел Фаласка. Трофеен одбјкар, член на славната шпанска генерација.

Важеше во свое време, заедно со Никола Грбиќ, како еден од најдобрите “техничари“. Фаласка кој беше тренер на Монца, бил на свадбата на својот помошник, му се слошило и заминал во својата хотелска соба. Му немало спас.