среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 112
home Останати спортови

Победа за историја, Шкупи-Кратово 37:0

Победа за историја, Шкупи-Кратово 37:0

Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово.

Најефикасен на мечот беше поранешниот македонски репрезентативец Зоран Левески со 15 голови.

Претходно, највисоката победа во македонското првенство во футсал беше во сопственост на екипата на Гемиџии, која во сезоната 2010/11 го совлада тимот на Илинден со 34:3. (МИА)

Коронавирус