петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Останати спортови

По стапките на тато: Синот на Ѓоковиќ посветен на тренинзите, најдобриот добива наследник во тенисот (ФОТО)

По стапките на тато: Синот на Ѓоковиќ посветен на тренинзите, најдобриот добива наследник во тенисот (ФОТО)

Симпатичниот Стефан тргна по стапките на својот славен татко.Ѓоковиќ јуниор тренира секојдневно посветено и несомнено е дека негова најважна преокупација засега е тенисот.

Тато Ноле редовно го носи на тренинзи каде малиот покажува дека е сериозен наследник кога е во прашање „белиот спорт“.

 

Коронавирус