четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 128
home Останати спортови

ПО СОСТАНОКОТ: Нурмагомедов донесе одлука дали ќе се врати во октагонот

ПО СОСТАНОКОТ: Нурмагомедов донесе одлука дали ќе се врати во октагонот

Целиот ММА свет го чекаше официјалниот резултат од средбата на еден од најдобрите борачи на денешницата Хабиб Нурмагомедов и сопственикот на УФЦ организацијата Ден Вајт.

Епилогот од средбата, многумина разочара бидејќи одговорот на прашањето за неговото враќање во борба е можеби.

Нурмагомедов се повлече од октагонот по смртта на својот татко и тренер, а Вајт изјавил што се случило на состанокот зад затворени врати.

-Хабиб ќе ги погледнете двете следни борби во лесна категорија кои ќе се одржат идната недела. Ако било кој од четворицата борачи направи нешто спектакуларно, ќе го испирира Нурмагомедов да се врати, истакнал Вајт.

Коронавирус