сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

По скоро две години: Кралот се врати, победа на Маркез

По скоро две години: Кралот се врати, победа на Маркез

Марк Маркез стигна до победа на Мото ГП по 581 ден.

Изминатата година тој имаше проблеми со повреди, неколку пати се оперираше, а по денешната победа црниот период е зад него.

Одличниот Шпанец славеше сигурна победа на Големата награда на Германија.

За Маркез ова е 11-та по ред победа на патеката Sachesenring и осма последователна во Мото ГП серијата.

Qatar 2022